Před půlrokem brněnští politici začali jednat s jednou z firem, která připravuje nový způsob dopravy jako vystřižený ze sci-fi filmů. Nyní město chce ve spolupráci s krajem vypracovat studii proveditelnosti, jež by měla ukázat, zda by se vyplatilo Brno s okolními velkými městy, jako je Praha, Bratislava či Vídeň, spojit hyperloopem. Tedy soustavou potrubí, ve kterém cestující vysokou rychlostí přepravují kapsle podobné trupu letadla.
Brněnský primátor Petr Vokřál ve středu podepsal memorandum se společností Hyperloop Transportation Technology (HTT). Ta hyperloop, s jehož konceptem přišel před třemi roky americký podnikatel a vizionář Elon Musk, vyvíjí a chystá se jej v následujících letech přenést do praxe.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



