Trump znovu vyzval americké automobilky, aby zvýšily v USA výrobu, a pomohly tak vytvořit pracovní místa. Na včerejší snídani to řekl přímo šéfům detroitské "trojky", největších automobilek v zemi: General Motors, Fordu a Fiatu, který vlastní značku Chrysler.
Prezident jim na oplátku slíbil, že sníží korporátní daně a zmírní regulace podnikání. "Jaké konkrétní kroky hodlá podniknout, ale nesdělil," řekl šéf Fiatu Sergio Marchionne. Mark Fields stojící v čele Fordu označil Trumpovu politiku za povzbudivou a pochválil ho za to, že USA opustí dohodu o Transpacifickém partnerství, která měla usnadnit obchod s Asií.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








