Trump znovu vyzval americké automobilky, aby zvýšily v USA výrobu, a pomohly tak vytvořit pracovní místa. Na včerejší snídani to řekl přímo šéfům detroitské "trojky", největších automobilek v zemi: General Motors, Fordu a Fiatu, který vlastní značku Chrysler.

Prezident jim na oplátku slíbil, že sníží korporátní daně a zmírní regulace podnikání. "Jaké konkrétní kroky hodlá podniknout, ale nesdělil," řekl šéf Fiatu Sergio Marchionne. Mark Fields stojící v čele Fordu označil Trumpovu politiku za povzbudivou a pochválil ho za to, že USA opustí dohodu o Transpacifickém partnerství, která měla usnadnit obchod s Asií. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se