Kdo by se v Poslanecké sněmovně zeptal Jaroslava Vlacha, co v tomto středobodu české politiky a moci dělá, dozvěděl by se, že je asistentem poslance ODS Petra Bendla. Jenže byla by to pravda jen napůl. Vlach totiž zároveň pracuje jako lobbista.

Nic mu nebrání v tom, aby se pohyboval volně po sněmovně a tam se stýkal s kýmkoliv podle svého uvážení. Ve sněmovně totiž žádná pravidla pro pohyb lobbistů neexistují. Dosud žádná vláda nic takového neprosadila, přestože každá o takovém záměru mluvila. Jelikož pravidla nejsou, není ani jasné, čemu všemu se Vlach ve sněmovně věnuje a zda zároveň nevyužívá právo volného pohybu po sněmovně pro svůj byznys.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se