Americké investiční fondy dosud vkládaly peníze hlavně do start-upů, které se z celého světa stahují do globálního centra inovací v kalifornském Silicon Valley. Někteří ze zámořských investorů ovšem nyní zvažují, že své miliardy dolarů raději přesunou do Asie či Evropy.
Doma je dusí velká konkurence na investičním trhu a jejich byznys nově ohrožuje i politika prezidenta Donalda Trumpa. Ten se snaží některým cizincům, včetně ambiciózních "startupistů", zabránit ve vstupu do Spojených států.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




