Americké investiční fondy dosud vkládaly peníze hlavně do start-upů, které se z celého světa stahují do globálního centra inovací v kalifornském Silicon Valley. Někteří ze zámořských investorů ovšem nyní zvažují, že své miliardy dolarů raději přesunou do Asie či Evropy.

Doma je dusí velká konkurence na investičním trhu a jejich byznys nově ohrožuje i politika prezidenta Donalda Trumpa. Ten se snaží některým cizincům, včetně ambiciózních "startupistů", zabránit ve vstupu do Spojených států.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se