Po víkendu, v jehož průběhu v Americe, Německu a Velké Británii najela auta do lidí, rozhodovala česká vláda o novele ústavního zákona, která má umožnit majitelům legálně držených zbraní zasáhnout k zajištění bezpečnosti. Přestože má jít o krok, který by měl zvýšit obranyschopnost vůči teroristům, k jednotnému závěru nedošla.

O poslanecké předloze tak bude rozhodovat parlament. Novelu připravil ministr vnitra Milan Chovanec. Upřímně, pohled na něj, kterak drží zbraň v ruce, představu vyšší obrany vůči teroristům nijak nenavozuje. Ve chvíli, kdy teroristům slouží jako zbraň dopravní prostředky, se jeví jednodušší použití flinty jako zbytečné. Zejména v zemi, kde si ti, kteří mají zbraň, pravidelně pletou lidi s divočáky.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru