Nedostatek lékařů a sester se nevyhýbá ani největší soukromé síti nemocnic a poliklinik v Česku, kterou je Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Společnost navíc bude další personál potřebovat do nové nemocnice, již plánuje postavit v pražských Malešicích.

Přestože nový předseda představenstva Chrenkovy společnosti Milan Leckéši zdůrazňuje, že řešení nedostatku lidí musí být systémové, Agel se rozhodl "pojistit" a sestry si vychovat sám. V září otevře v Ostravě střední zdravotnickou školu. "I když to bude soukromá škola, tak tam nebudou studenti platit žádné školné," slibuje Leckéši.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se