Nedostatek lékařů a sester se nevyhýbá ani největší soukromé síti nemocnic a poliklinik v Česku, kterou je Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Společnost navíc bude další personál potřebovat do nové nemocnice, již plánuje postavit v pražských Malešicích.
Přestože nový předseda představenstva Chrenkovy společnosti Milan Leckéši zdůrazňuje, že řešení nedostatku lidí musí být systémové, Agel se rozhodl "pojistit" a sestry si vychovat sám. V září otevře v Ostravě střední zdravotnickou školu. "I když to bude soukromá škola, tak tam nebudou studenti platit žádné školné," slibuje Leckéši.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



