Pokud se nezměkčí podmínky v registru smluv, který má zveřejňovat smlouvy, v nichž má prsty stát, v této zemi se prý takřka zastaví život. Česká televize vám nebude schopna zajistit zpravodajství o teroristickém útoku. Už si nenalejete Budvar. Budou krachovat podniky, které nebudou mít rovné postavení na trhu. A vůbec: "Registr je nástroj kapitalistické konkurence," rozohnil se na konferenci HN o registru smluv komunistický poslanec Jan Klán. A přidal ultimativní argument: "Zachrání snad něco občan, když se bude moci dívat do nevýhodně uzavřené smlouvy?" Odpověď zní: Samozřejmě ano.

Občanům pomůže, pokud se dozvědí, že Olomoucký kraj si udělal večírek za 700 tisíc či že některé nemocnice nakupují léky dráž, než kolik stojí v lékárně. Pokud by se prosadila sada výjimek, za kterou nyní poslanci bojují, o mnohé cenné informace bychom rázem přišli.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.