Nezakážou letecké společnosti používat na palubách letadel notebooky a tablety? Zpráva o tom, že zákaz začal tento týden platit u linek z vybraných letišť v muslimských zemích, mnoho lidí znervóznila. A byť se vynořila řada teorií, proč to tak je − například že jde o ochranářské opatření Donalda Trumpa pro americké letecké společnosti −, není vyloučeno, že regulace začne platit také při cestách z dalších letišť.

Špatné nápady se většinou šíří rychlostí blesku. A jak známo, skoro každé "dočasné" opatření se časem stane trvalým. Létání bez notebooku nebo tabletu na palubě bude zase o trochu víc úmorné, nepříjemné a odlidštěné.

Anebo ne? Cestování letadlem je spojeno s mnoha rituály a výjimečnými zážitky. Paluba letadla je pro pasažéry mikrosvětem jakoby vytrženým z běžné civilizace. Je to prostor se specifickými pravidly a odlišnostmi. Čas, který zde strávíme, plyne jinak. A asi víc než kdy a kde jinde ho trávíme sami se sebou. Bez rozptýlení v podobě telefonátů, esemesek, facebookových statusů a internetových videí.

Až na výjimky jsme odpojeni od okolního světa − míněno digitálního − se všemi jeho pozitivy i negativy. Notebooky a tablety jsou pro většinu lidí útočištěm, které odstřižený svět aspoň částečně nahrazuje. Co když nám ho vezmou?

A co když to pak bude naopak ještě lepší?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.