Na jednom z nejbohatších dostihů světa se včera v Dubaji rozdaly prémie v přepočtu za třičtvrtě miliardy korun. Pro české dostihy, které zahajují sezonu o nejbližším víkendu, jsou to nepředstavitelné částky. Ročně se v tuzemsku závodí o 48 milionů korun, na všech dostizích dohromady. Už brzy by ale peněz mělo být víc.

Dostihový sport se v současné době dotuje v tuzemsku sám, využívá k tomu startovné od majitelů koní a příspěvky od sponzorů, často napojených na lidi z dostihového prostředí a jejich firmy. Právě sponzorské peníze ale od finanční krize před deseti lety začaly vysychat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se