Vládní list Sovětské Bělorusko píše o hluboce zakonspirované organizaci s pevnou hierarchií, tvrdou disciplínou a zbraněmi. Měla prý chystat ozbrojené povstání. Řeč je o polovojenské organizaci Bílý legion. Ta ale přestala existovat už v první polovině 90. let.

V polovině března se na internetu objevil leták podepsaný právě Bílým legionem, vyzývající k ozbrojenému boji. "Já byl zrovna v Indii, tak jsem napsal kolegovi, aby radši někam odjel, protože to smrdí provokací. Jenže už to nestihl," říká někdejší zakladatel Bílého legionu Siarhej Bulba.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se