Vládní list Sovětské Bělorusko píše o hluboce zakonspirované organizaci s pevnou hierarchií, tvrdou disciplínou a zbraněmi. Měla prý chystat ozbrojené povstání. Řeč je o polovojenské organizaci Bílý legion. Ta ale přestala existovat už v první polovině 90. let.
V polovině března se na internetu objevil leták podepsaný právě Bílým legionem, vyzývající k ozbrojenému boji. "Já byl zrovna v Indii, tak jsem napsal kolegovi, aby radši někam odjel, protože to smrdí provokací. Jenže už to nestihl," říká někdejší zakladatel Bílého legionu Siarhej Bulba.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








