Bylo to zhruba stejně překvapivé jako Zlatý slavík pro Karla Gotta. Ředitelem ČT byl na dalších šest let zvolen Petr Dvořák. Je to racionální volba. Za Dvořákem jsou výsledky finanční, organizační i programové, jeho projekt byl nejpropracovanější, takže si zřejmě zasloužil, aby jeho karavana táhla dál. Jenže to neznamená, že je vše v pořádku. Když si Petr Dvořák nezačne klást ty správné otázky, může celá jeho veřejnoprávní karavana nakonec bídně zajít uprostřed nepřátelské pouště. Dříve než si vůbec dokáže představit.

Klíčovým problémem je postupná eroze důvěry ve veřejnou službu jako takovou. Česká televize byla loni důvěryhodným médiem pro 65 procent diváků. To sice vypadá slušně, ale v roce 2014 ČT věřilo 73 procent lidí. Schopnost předávat pravdivý obraz skutečnosti se vypařuje ještě rychleji: už jen 56 procent loni, oproti 65 procentům o dva roky dříve. Lze se utěšovat tím, že jiné instituce v Česku (vláda, parlament) jsou na tom s důvěryhodností ještě podstatně hůře. Ale vzhledem k tomu, že ČT by slovy Karla Nováka, jednoho z kandidátů na generálního ředitele, měla být něco jako Národní divadlo, tedy instituce, kolem které by všichni měli mít potřebu se v krušných dobách semknout, je to povážlivá tendence.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.