Obrovské haló je oprávněné. Donald Trump na své první, celkem devítidenní zahraniční cestě nejprve zavítal nikoli do Mexika nebo Kanady jako jeho předchůdci, nýbrž do Saúdské Arábie. Jako první prezident USA v dějinách si zkrátka za svou destinaci vybral muslimskou zemi.

V Rijádu uzavřel zbrojní kšefty, zdůraznil, že končí doba sbližování s úhlavním saúdskoarabským nepřítelem Íránem, podotkl, že společným nepřítelem Západu a islámského světa jsou teroristé, hlavně ale dal najevo, že není duší i tělem islamofobem, jak jsme si to mohli myslet, už třeba vzhledem k jeho stále aktuálnímu, leč soudně pozastavenému prezidentskému dekretu zakazujícímu vstup do USA občanům ze šesti muslimských
zemí.

Dal islámskému světu − alespoň při této symbolikou nabité návštěvě − najevo, že chce prosadit americko-muslimský "reset" a že je prostě spíše pragmatikem než ideologem.

Což je mimochodem věc, z níž by si měli vzít špetku poučení různí islamofobové, kteří se vyrojili v západních demokraciích a v Trumpovi usilovně hledají svůj vzor.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.