Paříž, Berlín, Marseille… a teď Manchester. A protože teroristické útoky neposuzujeme racionálně, ale emocionálně, náš vztek ještě posiluje fakt, který se zdráháme si přiznat, ale který je více než jasný: ani tento nebyl poslední.

Co s tím? Samozřejmě, musíme se bránit. Účinně, a bude-li třeba, tvrdě. Základním předpokladem správné odpovědi na otázku, co s tím, je ale znalost cílů útočníka. Je až zarážející, jak málo lidí si klade otázku, čeho přesně chtějí islamisté svými útoky dosáhnout. Většina si prostě odpoví, že nás chtějí porazit. Při hlubším přemýšlení ale dospějí k závěru, že necelá tisícovka usmrcených evropských obětí terorismu od roku 2000 představuje sice spoustu lidských tragédií, ale jistě nemůže způsobit kapitulaci půlmiliardové Evropy před zájmy islámského "rádoby" státu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se