Zatímco ještě před pár lety se zdálo, že ropná loby je v automobilovém průmyslu zakořeněná natolik hluboko, že veškeré snahy o zavedení ekologických alternativních pohonů jsou automaticky odsouzeny k neúspěchu, nyní se minimálně nad naftovými motory začínají stahovat mračna. Kupodivu však prvotní impulz tohoto procesu nespustila Evropské unie svoji snahou o snižování emisí a ekologizaci dopravy, ale zasloužil se o ni koncern Volkswagen, respektive ti, kteří odhalili nekalé praktiky manipulování s emisemi, a to zdaleka ne jenom u zmíněné a tolikrát propírané značky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



