Zatímco ještě před pár lety se zdálo, že ropná loby je v automobilovém průmyslu zakořeněná natolik hluboko, že veškeré snahy o zavedení ekologických alternativních pohonů jsou automaticky odsouzeny k neúspěchu, nyní se minimálně nad naftovými motory začínají stahovat mračna. Kupodivu však prvotní impulz tohoto procesu nespustila Evropské unie svoji snahou o snižování emisí a ekologizaci dopravy, ale zasloužil se o ni koncern Volkswagen, respektive ti, kteří odhalili nekalé praktiky manipulování s emisemi, a to zdaleka ne jenom u zmíněné a tolikrát propírané značky.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se