Snahy omezit dopady solárního boomu před osmi lety mohou Česko vyjít draho. Proti státu je vedeno sedm mezinárodních arbitráží, ve kterých chtějí investoři odškodnění kvůli takzvané solární dani v řádu miliard korun. A i když není ještě rozhodnuto, jen náklady na právníky již dosahují stovek milionů korun.

Peníze za advokáty se navíc každý rok zvyšují. Před dvěma lety ministerstvo financí hledalo lepší právníky a nakonec uzavřelo smlouvu s drahou americkou právnickou firmou Arnold & Porter, prý aby mělo větší šance před mezinárodním tribunálem uspět.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se