Snahy omezit dopady solárního boomu před osmi lety mohou Česko vyjít draho. Proti státu je vedeno sedm mezinárodních arbitráží, ve kterých chtějí investoři odškodnění kvůli takzvané solární dani v řádu miliard korun. A i když není ještě rozhodnuto, jen náklady na právníky již dosahují stovek milionů korun.
Peníze za advokáty se navíc každý rok zvyšují. Před dvěma lety ministerstvo financí hledalo lepší právníky a nakonec uzavřelo smlouvu s drahou americkou právnickou firmou Arnold & Porter, prý aby mělo větší šance před mezinárodním tribunálem uspět.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





