Británie míří pryč z Evropské unie. Ale protože zvolna zjišťuje, jak při loňském referendovém rozhodnutí naletěla populistickým utopiím, snaží se při právě probíhajících rozvodových jednáních co nejvíc zmírnit neblahé, nyní ve vší nahotě už zřejmé dopady na vlastní ekonomiku.

Britská vláda mírní obavy z tvrdého brexitu. Navrhuje volný obchod bez celních kontrol i po opuštění Evropské unie

Vláda premiérky Theresy Mayové se vytasila s návrhem, aby se po ukončení rozhovorů − ten moment nastane nejdřív tak za půldruhý rok − a následném oficiálním vystoupení z evropské integrace ještě asi tak tři roky pokračovalo v režimu celní unie s EU. Po tu dobu by byznys mohl šlapat jako dosud a britští podnikatelé by se zkrátka podle Londýna ještě lépe mohli připravit na situaci, která nastane, až budou muset svoje zboží při exportu do EU nechávat proclít. Člověka hned napadne: když podnikatelům na tu přípravu nestačí tři roky (rok od referenda plus dva roky vyjednávání), proč ještě další tři roky přidávat? Nesnaží se Londýn prodloužit svoje členství v Evropské unii celkem o šest let?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.