Společnosti, které mají svou výrobu založenou především na levné práci, už od státu peníze nedostanou. Ministerstvo průmyslu připravuje změnu systému investičních pobídek, podle níž by na dotaci od státu dosáhly jen firmy, které svým zaměstnancům platí alespoň průměrnou mzdu v daném kraji.

"Cílem je, aby pobídky směřovaly k investorům, kteří neplatí jenom jednoduché výroby," říká mluvčí úřadu František Kotrba.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se