Společnosti, které mají svou výrobu založenou především na levné práci, už od státu peníze nedostanou. Ministerstvo průmyslu připravuje změnu systému investičních pobídek, podle níž by na dotaci od státu dosáhly jen firmy, které svým zaměstnancům platí alespoň průměrnou mzdu v daném kraji.
"Cílem je, aby pobídky směřovaly k investorům, kteří neplatí jenom jednoduché výroby," říká mluvčí úřadu František Kotrba.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








