Sociální demokraté přišli ve víkendových volbách o 35 poslanců. Zaplatí za to ztrátou politické moci a zaplatí za to i doslova − 117 milionů korun, o které jim klesne státní příspěvek na poslance a za hlasy ve volbách.

Až do roku 2021, pokud toto období nezkrátí předčasné volby, od státu dostane dohromady jen 51 milionů 300 tisíc korun.

Minulé volební období to bylo 171 milionů. Ani s touto částkou však strana nedokázala dobře hospodařit. Za volební období 2013 až 2017 vyrobila ztrátu téměř čtvrt miliardy korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se