Pět dnů po volbách se zatím nikdo nedohodl s nikým. Tedy nikoli veřejně a nikoli o vládě. Pomalu se dozvídáme něco málo o konkrétních postech, které by chtěly některé politické strany obsadit ve sněmovně. Jiné strany, třeba piráti, se už i zmínily, co by v ní chtěly prosadit. Ať se ale na všechny informace a povolební jednání díváme z jakéhokoli úhlu, nedá se ubránit pocitu, že v jistém smyslu začínáme v politice znovu, že jsme se vrátili někam do první půlky devadesátých let.

Pokud Babiš vládu nesestaví, Fialovi šanci nedám, říká zeman

Většina stran prohlašuje, že přes některé hodnoty, třeba přes naše členství v NATO, které stvrzuje naši schopnost bránit svobodu a demokracii, vlak nejede. Prostě platí a platit budou. Podobné je to podle nich i s Evropskou unií nebo respektováním ústavy. Přes všechna ta slova a ujišťování − nikdy za posledních dvacet let nebylo veřejně slyšet tolik pochyb o smyslu zmíněných hodnot.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se