Zda plní elektronická evidence tržeb svůj účel a jaké další změny se dají v kontroverzním zákonu očekávat, bylo tématem debaty na Soukromé vysoké škole ekonomické (SVŠE) ve Znojmě. Konference se konala ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou jako 12. ročník seriálu SVŠE pod názvem Nové trendy.

K plné posluchárně mluvili lidé z resortu financí i podnikatelé. Jak to chodí v Rakousku, představil zaměstnanec spolkového ministerstva financí Michael Engelbert. "U nás mají podnikatelé tři povinnosti: vydávat účtenky, evidovat tržby a od určitého obratu mít registrační pokladnu," uvedl Engelbert. Doplnil, že zároveň mají podnikatelé povinnost chránit svá data před neoprávněnou manipulací.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se