V pátek začíná druhé kolo kolektivního vyjednávání v automobilce Škoda Auto. Ta je nejziskovějším českým podnikem i největším exportérem. Situace po prvním kole, které proběhlo v úterý, zůstává vyhrocená. Vedení firmy potřebuje, aby v největší možné míře vyráběla i o víkendech, odboráři chtějí hlavně pro zaměstnance s dětmi volné víkendy.

"Zatím jsme obdrželi jen nabídku, která vypadá jako smetí hozené na zem," cituje týdeník Škodovácký odborář šéfa vyjednávacího týmu zaměstnanců Jaroslava Povšíka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se