Stát se pouhé čtyři roky po vstupu do politiky protokolárně třetím nejvyšším ústavním činitelem v zemi je v dnešních nerevolučních časech husarský kousek. Třiačtyřicetiletému Radku Vondráčkovi, od středy novému předsedovi Poslanecké sněmovny, se povedl tak hladce, že to může vypadat jako náhoda. Leč není. Na svou strmou politickou kariéru si advokát z Kroměříže zadělal mnohem dřív, než se v roce 2013 upsal hnutí ANO.

Absolvent kroměřížského gymnázia a později Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně od mládí vynikal společenským založením, díky kterému snadno získával přátele. Vazby z té doby mu pomáhaly nejen jako spolumajiteli úspěšné kroměřížské advokátní kanceláře Vondráček a Opatrný, ale i v roli podnikatele.

"Poznal jsem ho už na gymnáziu, byl o ročník níž," říká Jaroslav Fránek, s nímž Vondráček v červenci 2010 napůl založil poradenskou společnost IWWAL consulting, která se specializovala na získávání dotací.

"Ve firmě byl hlavně kvůli své právní aprobaci, ale také jsem léta znal jeho pozitivní vztah k lidem, vstřícnost a snahu o domluvu. To byla jeho doména," vyzdvihuje Fránek Vondráčkovy předpoklady pro byznys.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.