Přezdívají mu "prašivka" a říkají o něm, že vypadá jako záchodová štětka. Terčem posměšků obyvatel Říma a jeho návštěvníků se stal jedenadvacet metrů vysoký vánoční strom, který na tamním hlavním náměstí Piazza Venezia nechala 8. prosince vztyčit radnice. Přivezli ho z Jižního Tyrolska (přišlo to celé v přepočtu na více než milion korun), jenže opadává tak rychle, že z něj už nyní zůstává jen opelichané torzo. Po stížnostech, které se na radnici sesypaly, město nyní vyšetřuje, kdo za to může. Zaznívají i jízlivé rady, že by si Řím měl příště stromek objednat v Polsku. Svatopetrské náměstí ve Vatikánu zdobí letos smrk z oblasti Mazurských jezer. A vypadá… no, jako pravý vánoční stromek.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru