Ochota zahraničních investorů utrácet v Česku klesá. Firmy vlastněné zahraničními matkami stále výraznou část svého zisku posílají do ciziny, což může přispět ke snížení konkurenceschopnosti Česka.
"Odliv kapitálu z české ekonomiky se nedaří zastavit. Zahraniční společnosti vybírají zisky, které opětovně neinvestují v České republice. Tento vývoj silně škodí tuzemské ekonomice," říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. Podle něj byl o Česko mezi investory z ciziny největší zájem v 90. letech a po vstupu země do Evropské unie, kdy Češi zahraniční společnosti lákali i pomocí investičních pobídek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








