Nadcházející prezidentské volby jsou nejdůležitější volbou tohoto desetiletí. V jejich druhém kole totiž nejenže určíme člověka, který nás bude reprezentovat, ale zároveň zvolíme, kdo bude pre­miérem a zda tu budeme mít vládu podporovanou komunisty a extremisty. A jde ještě o důležitější věci: zda budeme v rychlejší, či pomalejší Evropě, pokud se Evropa (a možná i naším přičiněním) rozklíží. Zároveň rozhodujeme, zda budeme v dobrém i ve zlém jejími plnohodnotnými členy nebo zda je nám bližší kvazivazalství východní orientace. Gentlemanské vystupování Zemanových vyzývatelů nám dává naději, že se i do nejvyšší politiky může vrátit slušnost, elegance, důstojnost a hrdost.

Není lepší doba než právě teď přehodnotit současnou situaci, po patnácti letech intenzivní konfrontační politiky Klause a Zemana (částečně zděděné i od Havla). Opravdu chceme − z obou stran − pokračovat v konfrontační politice urážek a malosti neřízených střel, které často zastávají velice vyhraněnou, až extremistickou politickou pozici? Nebude lepší se na to vykašlat a zvolit si prezidenta, který by byl klidný a smířlivý a snažil se hledat řešení místo vyvolávání potyček?

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se