Sněžná děla a bagry pracovaly v centru Brna ještě na konci minulého týdne naplno, aby zvládly vyrobit dost sněhu a pokrýt jím běžkařské tratě, snowpark nebo skokanský můstek. Přímo v areálu brněnského výstaviště, kolem pavilonu Z, vyrostla olympijská vesnička. Ta se společně s pátečním zahájením zimních her v jihokorejském Pchjongčchangu otevře veřejnosti, stejně jako podobný park v Ostravě.

"Tratě jsou podle odborníků ideální, základ tvoří půl metru umělého sněhu a na něj teď napadlo asi pět čísel čerstvého přírodního, který zpracovala rolba. Společně s výhledy na okolní kopce je to pro běžkaře ideální prostředí," pochvaluje si náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se