Zase se o kus vzdalujeme první České republice. Nejdřív Miloš Zeman označil za "idiotské" ústavní zvyklosti, teď premiér v demisi Andrej Babiš destruuje i dosud běžné mechanismy vládní spolupráce. Předem totiž odmítl požadavek ČSSD, aby se hnutí ANO písemně zavázalo, že v případné koalici nebude sociální demokracii v kabinetu přehlasovávat. Prý bude úplně stačit, když se obě strany přesně domluví na programu.
Těžko říct, jestli by Babiš vlezl bez ochranné klece do bazénu se žralokem jen proto, že ho někdo ubezpečí o tom, že predátor je nasycen. Nebo o jeho předvídatelných úmyslech. Každopádně žádná z menších vládních stran nic takového v polistopadové české historii neudělala.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












