Tuzemské firmy potřebují zjednodušit "dovoz" Ukrajinců a dalších zahraničních pracovníků. Poslední index nákupních manažerů ve výrobě potvrdil pokračování nadprůměrného růstu české ekonomiky, což znamená další hlad po zaměstnancích. Přitom už loni podle průzkumu společnosti Ipsos třetina firem musela odmítnout zakázky kvůli nedostatku pracovních sil. Podle posledních čísel statistiků je aktuálně "na trhu" necelých sto třicet tisíc nezaměstnaných, úřady práce registrují na 290 tisíc uchazečů a podle expertů je na trhu zhruba dalších 280 tisíc lidí, které od práce odrazují tuzemské zákony, kvůli nimž se pro ně práce stává spíš překážkou než způsobem, jak si vydělat peníze.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












