Dali facku republice, je čas vyjít do ulice, nenechme to být, ať se tu dá žít, hlásal jeden z transparentů, který nesl účastník pondělní demonstrace na pražském Václavském náměstí. Spolu s ním dorazily do centra metropole, stejně jako na náměstí dalších měst po celé republice, tisíce lidí. Pomyslná facka, kvůli které lidé přišli, bylo páteční zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Demokratická žumpa

Pár hodin poté bývalý příslušník předlistopadových pohotovostních pluků Veřejné bezpečnosti Ondráček na jednání sněmovny oznámil, že ve funkci končí: "Neodstupuji z této funkce, protože tu je pár křiklounů na ulici," zdůvodnil očividně rozčilený Ondráček, "ale protože jsem vyhodnotil bezpečnostní situaci sebe a svojí rodiny."

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se