Nestává se často, že by Česká republika byla premiantem ve včasnosti přijímání evropských předpisů. Světlou výjimkou je úprava platebních služeb. Česká republika splnila svůj závazek implementovat evropskou směrnici o platebních službách (takzvanou PSD2) včas, a zákonodárce tak umožnil i včasné přijetí prováděcích vyhlášek. Existence zákona je nezbytná pro to, aby se české firmy mohly ucházet o licenci k poskytování platebních služeb u České národní banky a soutěžit tak nejen na českém, ale i na evropském trhu.

Transpozice směrnice je navíc provedena kvalitně a srozumitelně. Zákonodárce se rozhodl nejít cestou novelizace existujícího zákona o platebním styku, ale vydáním zcela nového zákona, což je z pohledu osob pracujících s textem zákona přehlednější.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.