Premiér v demisi Andrej Babiš se včera na vládě setkal s Paulem Ryanem a hned si dal společnou fotku na Twitter. Později s republikánským předsedou Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu ještě povečeřel. V těchto chvílích možná už z Babišova Twitteru či Facebooku víme, co dobrého si dali. "Ahoj lidi, české pivo panu předsedovi Ryanovi chutnalo."

Jenže ironie a už vůbec ne posměšky v tomto případě nejsou namístě. Naopak, čím více udělá osobně premiér Babiš a ostatní čeští politici pro propagaci Ryanovi návštěvy v Česku, tím lépe. Zvláště pak právě směrem k voličům, kteří by si toho jinak ani nevšimli. Protože, řekněme si to na rovinu, s vysokými americkými politiky se v posledních letech v Česku dveře dvakrát netrhnou.

Lépe řečeno, Ryan, který je svojí funkcí třetím nejvyšším ústavním činitelem USA, je od roku 2010, kdy byl v Praze prezident Barack Obama, první skutečně významnou politickou návštěvou z USA.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se