Souboj o to, kdo a kolik má zaměstnancům platit během prvních dní nemoci, není kláním přejícné levice a asociálních kapitalistů či necitelné pravice, která jim podkuřuje. Není ale ani zoufalou obranou poslední bašty proti simulantům, jak někdy nepříliš promyšleně naznačují zástupci zaměstnavatelů.
V ideálním světě by se debata měla vést o tom, jaký systém zaměstnancům zaručí přiměřenou jistotu, že na nemoc finančně nedoplatí příliš. Současně těžko zavrhovat pojistky, které zajistí, že se využívání velkorysejších podmínek nezvrhne ve zneužívání. České realitě jde bohužel ale primárně o politiku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












