V tendru na provozování českého mýtného systému se schyluje k velké konfrontaci. Podle informací HN z několika důvěryhodných zdrojů blízkých vládě se ministerstvo dopravy chystá již příští týden vyhlásit vítěze soutěže. Je to zhruba měsíc od podání nabídek, když ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) původně uváděl, že hodnocení bude trvat několik měsíců. Předání "zlatého věnce" pro nejlepší nabídku se chystá ve stejné době, kdy Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vážně zvažuje, zda celou soutěž nezruší kvůli údajné neregulérnosti.
Vše směřuje k tomu, že za vítěze zadávacího řízení bude označena firma CzechToll ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, která úzce spolupracuje s kapitálově provázaným slovenským SkyTollem. Za zcela nový satelitní systém a jeho desetileté provozování požaduje po českém státu "pouze" 10,7 miliardy korun. Konkurenční rakouský Kapsch chce 13,5 miliardy, maďarská firma National Toll Payment Services spolupracující s českým Eltodem 14 miliard. Nad těmito třemi nabídkami výrazně ční německý T-Systems, který chce po státu téměř 49 miliard korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





