Pokud se vedení sociální demokracie rozhodne na pátečním sezení pokračovat v jednání s hnutím ANO o vládní spolupráci, mohou lidé z SPD Tomia Okamury přijít o funkce v Poslanecké sněmovně.

Podle informací HN si tak sociální demokraté chtějí pojistit, aby je ANO neobcházelo při hlasování ve sněmovně právě za pomoci SPD.

"Chceme, aby ANO dalo jasně najevo, že SPD není trojský kůň," uvedl jeden z poslanců ČSSD. Přitom dodal, že nesmí jít o žádné kosmetické změny, ale jasný důkaz, že ANO nebude spolupracovat s SPD.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se