Tak už je to tady. Všichni jsme věděli, že to jednou přijde. Žádný strom neroste do nebe. O čem je řeč? O růstu české ekonomiky.

Právě teď se nacházíme v trochu schizofrenní situaci. Většina prognostiků očekává rychlý růst, někdo už trochu váhá. Proč tomu tak je?

Například březnové údaje o indexu nákupních manažerů (PMI) ukazují, že většina zemí, kde se tento ukazatel publikuje, sice pokračuje v růstu, ale ve zpomalujícím tempu.

Sledujeme PMI ve 49 zemích a ve 33 z nich se v březnu jeho hodnota snížila. Od začátku roku se tento indikátor zvýšil jen ve dvou evropských zemích, Dánsku a Řecku. Nejde o žádné drama, indikaci možného bodu obratu bychom ovšem neměli přehlížet.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se