Tak už je to tady. Všichni jsme věděli, že to jednou přijde. Žádný strom neroste do nebe. O čem je řeč? O růstu české ekonomiky.
Právě teď se nacházíme v trochu schizofrenní situaci. Většina prognostiků očekává rychlý růst, někdo už trochu váhá. Proč tomu tak je?
Například březnové údaje o indexu nákupních manažerů (PMI) ukazují, že většina zemí, kde se tento ukazatel publikuje, sice pokračuje v růstu, ale ve zpomalujícím tempu.
Sledujeme PMI ve 49 zemích a ve 33 z nich se v březnu jeho hodnota snížila. Od začátku roku se tento indikátor zvýšil jen ve dvou evropských zemích, Dánsku a Řecku. Nejde o žádné drama, indikaci možného bodu obratu bychom ovšem neměli přehlížet.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








