Nostalgie bývá ošidná. Tuhle poučku mívám na paměti, když se na internetu kochám youtubovými filmy s přednormalizační Prahou. Sestřihů ze všelijakých profesionálních i amatérských snímků je tam hodně a jejich názvy slibují zajímavou podívanou. Namátkou třeba Pražská neděle (1963), Praha 1967/68, Motoristé na minutku (1968), Prázdniny v Praze (1964) nebo Praha 60. léta.

Pod tím posledním mě zaujalo i několik trefných diskusních příspěvků.

"Řekl bych, že centrum Prahy bylo tenkrát živější, alespoň pokud jde o množství lidí na chodnících." "Škoda že se to už nikdy nevrátí, tak na chvilku tam pobejt a pozorovat cvrkot by nemuselo být špatné." "To byla ještě šedesátá léta, než sem přišli Rusáci a pomocí kolaborantů to tady zdevastovali a vyštvali tu lepší část národa."

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se