Vodafone finišuje s obřím obchodem, který zásadně pozmění český trh s pevným internetem pro domácnosti. Podle informací deníku Financial Times britská telekomunikační společnost už za dva týdny dokončí nákup vybraných evropských poboček americké firmy Liberty Global. Ta pod značkou UPC poskytuje internet také více než 600 tisícům Čechů. HN transakci potvrdil i český zdroj blízký jedné ze společností.
Obchod, jehož cena podle odhadu deníku dosáhne 16,5 miliardy eur (412 miliard korun), by se vedle Česka měl týkat také Německa, Maďarska a Rumunska. Spojením Vodafonu s UPC vznikne největší telekomunikační společnost v Evropě, která celkovou hodnotou předčí i dosud dominantní Deutsche Telekom. Právě kvůli posílení na německém trhu Britové UPC kupují.
Pro české spotřebitele je ale podstatnější zprávou, že obchod zřejmě zahýbe s cenami pevného internetu. Vodafone je jediným z tria hlavních českých operátorů, který dosud nemá vlastní pevné internetové přípojky, a s koupí UPC je získá. Vyrovná se tak O2, které trhu s pevným internetem dominuje a část ze svých 1,2 milionu přípojek pronajímá konkurenčnímu T-Mobilu. Stejně jako tyto dvě společnosti tak bude moci začít nabízet nejen mobilní služby, ale i pevný internet a televizi.
Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!
Máte již předplatné? Přihlaste se.
Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.
Nákup jednoho článku
Zadejte e-mailovou adresu
Zadejte e-mailovou adresu. Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.
Máte již účet? Přihlaste se.
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.
Přihlaste se
Zdá se, že už se známe
Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.
Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »
Jste přihlášen jako
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.