První evropská továrna jihokorejského koncernu Nexen Tire začne vyrábět pneumatiky už v září. Nexen v Žatci postupně investuje 22 miliard korun. Půjde o třetí největší investici v Česku. Zprostředkovala ji vládní agentura CzechInvest.

"Příští rok už vyrobíme 3,5 milionu pneumatik. Letos to bude 180 tisíc a půjde o vzorky," řekl v rozhovoru pro HN prezident Nexenu pro Evropu Eungyoung Lee. Zkušený manažer má na starosti nejen stavbu továrny v Žatci, ale odpovídá i za první fázi výroby do roku 2020. Podobný úkol plnil před několika lety v Maďarsku pro největšího jihokorejského výrobce pneumatik Hankook.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se