Byla to svatba vpravdě královská. Brazilský ženich zářil a jeho francouzská novomanželka se tetelila při představě, jak díky neobyčejné potenci svého chotě brzy povije syna se jménem Triumf v Lize mistrů. Byl začátek loňského srpna a vypadalo to na krásné manželství pana Neymara s paní Paris Saint Germain.

Ona, dcera bohatých katarských šejků známá pod zkratkou PSG, o něj hodně stála. I proto za rozvod s jeho bývalou ženou FC Barcelonou zaplatila rekordní sumu 222 milionů eur. Tím z něj udělala nejdražšího fotbalistu v historii.

On o ni také hodně stál. Když si v horkém létě navlékl její snubní dres s číslem 10, rozprávěl, kterak ho novomanželka okouzlila. Oba prý mají ty nejvyšší ambice, chtějí pokořit nové výzvy. A že jedině ona je tou, která z něj může udělat nejlepšího hráče planety. "Do Paříže mě táhlo srdce," děl.

Devět měsíců po sladkých líbánkách je ale všechno úplně jinak. Synek Triumf v Lize mistrů se nenarodil, city mezi panem Neymarem a jeho chotí ochladly a mluví se o rozvodu.

A zřejmě bude plný emocí. Důvod je prostý. Šestadvacetiletý Brazilec se nově zakoukal do atraktivní partie, která je obřím trnem v oku jeho předchozí barcelonské manželky. Jmenuje se Real Madrid.

Už loňský rozvod příznivci katalánského klubu rozdýchávali hodně těžce. Neymarovi nadávali do zrádce a lakomce, kterého zaslepily peníze jeho majetné nastávající.

Jestli letos skutečně řekne "ano" paní z Madridu, bude to pro jeho barcelonskou ex hotová pohroma. Nenávist mezi oběma kluby je opravdu krystalická a přeběhlíci se absolutně netolerují. Soudě podle informací, které se v posledních týdnech objevují ve španělských médiích, však tyhle námluvy mají poměrně reálné kontury.

Vraťme se ale na začátek tohoto příběhu a pokusme se zrekonstruovat, co mohlo stát za rozkolem manželství mezi Neymarem a PSG.

City, které spojily jejich osudy, byly nejdřív skutečně vzájemné. Šejkové ze společnosti Qatar Investment Authority, která pařížský klub vlastní, nemají s penězi problém.

Jenže mají problém s tím, že PSG chybí aura velkoklubů, jakou mají Barcelona, Real Madrid, Juventus nebo třeba ­Bayern. Ve francouzské lize Paříž už pár let dominuje, ale v evropských pohárech je klub založený v roce 1970 dlouhodobě neplodný.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč se už Neymarovi v Paříži nelíbí?
  • Jaký je plán na jeho přestup do Realu Madrid, kdo jsou klíčové figury "Operace Neymar" a kolik může případný přestup stát?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se