Sedm vůdců nejvyspělejších zemí se na každoročním setkání zpravidla dohodne na společném prohlášení, při němž svítí úsměvy jako při krájení svatebního dortu. O víkendu v kanadském La Malbaie to ale skončilo malérem − americký prezident svůj podpis odvolal. Špatných zpráv bylo více a jedna mrzutější než druhá.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč je špatnou zprávou, když americký prezident na summitu G7 odvolal svůj podpis a zčistajasna navrhl, že by se Rusko mělo vrátit?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se