Když Španělsko v roce 2008 postihla finanční krize, zasáhla i firmu podnikatele Jaumeho Cunilla. Jeho kovovýroba přišla o zakázky a Cunill musel podnik, který založil už ve druhé polovině 90. let, zavřít.

Nepříjemná situace ho ale nepoložila. Po pár týdnech se oklepal a začal se naplno věnovat svým nápadům. Vymyslel například interaktivní oblečení na sport pro zrakově postižené. Nevidomí nebo lidé, kteří špatně vidí, mohou v tomto oblečení hrát třeba fotbal, protože má v sobě zabudovaný elektročip, jenž komunikuje s čipy ostatních hráčů a s brankami.

Patent na "oblek pro superhrdiny", jak mu Cunill říká, následně prodal, stejně jako další podobné inovativní projekty, a založil novou firmu − Tech4Freedom, kde vymýšlí a vyrábí zařízení pro nevidomé a slabozraké. Žádná osobní zkušenost se ztrátou zraku ho ale nepohání. Španělský podnikatel říká, že v sobě našel dar − velmi jednoduše dokáže vymyslet inovativní řešení problémů. "Tato vlastnost mi byla dána a já chci prostřednictvím tohoto daru zlepšit společnost. Když už ho mám, musím ho sdílet se světem," říká Cunill.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se