Když Španělsko v roce 2008 postihla finanční krize, zasáhla i firmu podnikatele Jaumeho Cunilla. Jeho kovovýroba přišla o zakázky a Cunill musel podnik, který založil už ve druhé polovině 90. let, zavřít.

Nepříjemná situace ho ale nepoložila. Po pár týdnech se oklepal a začal se naplno věnovat svým nápadům. Vymyslel například interaktivní oblečení na sport pro zrakově postižené. Nevidomí nebo lidé, kteří špatně vidí, mohou v tomto oblečení hrát třeba fotbal, protože má v sobě zabudovaný elektročip, jenž komunikuje s čipy ostatních hráčů a s brankami.

Patent na "oblek pro superhrdiny", jak mu Cunill říká, následně prodal, stejně jako další podobné inovativní projekty, a založil novou firmu − Tech4Freedom, kde vymýšlí a vyrábí zařízení pro nevidomé a slabozraké. Žádná osobní zkušenost se ztrátou zraku ho ale nepohání. Španělský podnikatel říká, že v sobě našel dar − velmi jednoduše dokáže vymyslet inovativní řešení problémů. "Tato vlastnost mi byla dána a já chci prostřednictvím tohoto daru zlepšit společnost. Když už ho mám, musím ho sdílet se světem," říká Cunill.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.