Přesnou podobu zákonů zatím MŽP nezveřejnilo, přestože podle sdělení tiskového oddělení se předpokládá, že ministerstvo bude předkládat návrh nového zákona o odpadech, návrh nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a novelu zákona o obalech do meziresortního připomínkového řízení v průběhu podzimu 2018.
"Česká republika je jako členský stát EU povinna provést komplexní transpozici nedávno schváleného tzv. balíčku oběhového hospodářství (jak se souhrnně říká změnám v odpadové legislativě EU). Novinek bude proto ve zmíněných zákonech mnoho, vzhledem k tomu, že máme zastaralou odpadovou legislativu, která podporuje skládkování odpadů a nikoho zásadně nenutí k využívání odpadů jako zdrojů. Hlavní změny v zákoně tak budou směřovány k tomu, aby se České republice podařilo dosáhnout stavu, kdy se odpady budou výrazně méně skládkovat a výrazně více využívat. Nový zákon o odpadech musí umožnit přechod České republiky na oběhové hospodářství," uvedlo pro HN tiskové oddělení MŽP.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.