Světové automobilky se předhánějí v prohlášeních o mohutném nástupu elektromobility pro nejbližší léta. Nechybí mezi nimi ani Škoda Auto. Zatímco však většina významných automobilek už sbírá první zkušenosti se sériovými hybridy, elektromobily, či dokonce s vodíkem, v Mladé Boleslavi svůj první elektromobil teprve chystají.

Tomu odpovídají i počty elektromobilů v Česku. Loni se jejich množství přehouplo přes první tisícovku, což není mnoho, a podle prognózy Ministerstva průmyslu a obchodu ČR se to do roku 2020 příliš výrazně nezmění. MPO předpokládá růst na 5000 kusů, a to i přesto, že byly na pořízení elektromobilů vypsány již tři výzvy a čtvrtá by měla proběhnout ještě do konce letošního roku.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se