Mohlo by se zdát, že dostat se na Ruskem anektovaný Krym je úkol pro špiony, ale není tomu tak. I pro Andreje Babiše juniora to patrně bylo překvapivě snadné. Zapotřebí je jen platný cestovní pas a dostatek peněz, neboť získat ruské vízum je formalitou.

Do internetového vyhledávače stačí napsat "víza do Ruska" a objeví se celá řada firem nabízejících jejich zprostředkování. Pro tříměsíční byznysové vízum vám zprostředkovatel zařídí pozvání a umí zajistit i registraci na území Ruské federace. Zájemce jen podepíše žádost o vízum a dodá pas a fotografii. Vyřízení trvá obvykle sedm pracovních dnů, v případě expresní žádosti tři. Cena se pohybuje kolem čtyř tisíc korun.

Pak už stačí jen koupit letenku. Do krymského Simferopolu z Moskvy létá několik leteckých společností − Ural Airlines, S7, Red Wings a Aeroflot. Tím ovšem porušíte ukrajinské zákony, pro které jde o nezákonný vstup na ukrajinské území. Kyjev opakovaně následně zakazoval vstup do země různým proruským evropským politikům, kteří cestovali na poloostrov přes Moskvu.