Naposled v roce 2016 se po podobném výletu stali Finové mistry světa. I nyní vzal sebevědomý kouč z Finska Petri Kettunen své svěřence − tentokrát českou florbalovou reprezentaci − do tepla. Ví své o tom, jak může energie ze sluníčka, když je v kalendáři listopad, v tuzemských podmínkách chybět.

Místo toho, co bývá zvykem a co by se čekalo − že se hráči před velkou akcí sejdou a pilují herní situace −, uspořádal něco jako teambuilding. Bez florbalek a děrovaného míčku. Na Tenerife. Šel tím do rizika. Hned několikerého. Co na to hráči? Co na to konzervativní český fanoušek, který, když to nezafunguje a tým na turnaji neuspěje, to přičte automaticky trenérovi "k dobru" jako cizáckou manýru? Hráčům pak vyčte, že místo aby trénovali, se váleli na Kanárech.

Reprezentanti podle Kettunena dost trénují v průběhu roku, hlavně přes léto. Trénovat teď florbal dvakrát denně nedává smysl. "Šlo o to, naladit psychiku, dobít baterky," říká Kettunen. Ze sedmidenního soustředění se tým vrátil v úterý večer. Hráči si celou akci, která stála svazovou pokladnu asi 600 tisíc korun, vesměs pochvalovali. Libovali si, že se poznali, stmelili partu. Přitakali, když trenér hlásil: "Odjížděli jako parta lidí s českým pasem, vrátili se jako český tým." Ostatně podobně na Kanárské ostrovy letos vyrazili Finové a Švédové. Švýcaři byli v Dubaji.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Co je podle kritiků na "teambuildingu" na Tenerife riskantní?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se