Ruská letiště dostala nové názvy. Rozhodli o tom v hlasování samotní Rusové. Hlasovat mohli po internetu nebo na letištích či na palubách letadel. V případě moskevského letiště Šeremetěvo podle očekávání zvítězil básník Alexandr Puškin, jiné moskevské letiště Domodědovo ponese jméno vědce Michaila Lomonosova, jinde se to neobešlo bez skandálů. Hlasování začalo v polovině října a trvalo až do konce listopadu.

Největší pozornost poutalo hlasování v sibiřském Omsku. Z tohoto města pocházel jeden ze zakladatelů sovětského a ruského punku Jegor Letov. Fanoušci jeho skupiny Graždanskaja oborona vytvořili petici žádající pojmenování letiště po něm, která získala několik desítek tisíc podpisů. Ministr kultury Vladimir Medinskij ale zasáhl s tím, že jde o marginální hudbu. Nakonec zde zvítězil generál Dmitrij Karbyšev, umučený nacisty v zajateckém táboře.

Opravdová bitva se strhla v Kaliningradu. V internetovém hlasování dlouho vedl místní rodák, filozof Immanuel Kant. Pak se ovšem výsledky začaly měnit. Důvod poodhalilo video, na kterém náčelník štábu baltské flotily Igor Muchametšin nařizuje námořníkům hlasovat pro maršála Vasilevského, který v dubnu 1945 velel dobytí Königsbergu, jak se tehdy město nazývalo. "Kant psal nějaké divné knihy, které nikdo z těch, kteří zde stojí, nečetl a číst nebude," kázal Muchametšin nastoupeným námořníkům. Nakonec ale v Kaliningradu zvítězila carevna Alžběta, nemanželská dcera cara Petra I.

Letiště ve Volgogradu (dříve Stalingradu) bylo pojmenováno po beznohém pilotovi Maresjevovi ze druhé světové války, kterého proslavil román Příběh opravdového člověka. Kritici na sociálních sítích poukazovali na to, že Maresjev jako pilot nebyl příliš úspěšný, když byl sestřelen.