Po dvou letech ztratil Manchester United první příčku v žebříčku nejbohatších klubů světa. Do čela se vrátil Real Madrid a na druhé místo se posunul jeho domácí konkurent FC Barcelona. Společnost Deloitte pořadí sestavuje podle výdělků za sezonu, nový ranking zahrnuje období 2017/18.

Ve dvaadvacetileté historii Football Money League nikdo třetí nedokázal hegemonii dvojice United−Real narušit. Loňský zisk 750 milionů eur madridského gigantu, jenž potřetí za sebou vyhrál Ligu mistrů, je rekordní. V první desítce je šest klubů z Anglie, dva ze Španělska a po jednom z Německa a Francie. Nejlepší italský klub, turínský Juventus, je jedenáctý.

Mimo pětku západoevropských fotbalových velmocí stojí v žebříčku nejvýše pětadvacátý Zenit Petrohrad.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru