Zakladatel a hlavní akcionář největšího tuzemského e-shopu s potravinami Rohlík.cz Tomáš Čupr si hodlá půjčit od investorů přes tři čtvrtě miliardy korun. Emisi dluhopisů v předpokládané výši 777 milionů korun mu pomáhá zařizovat J&T Banka. Peníze hodlá použít na navýšení svého podílu v Rohlíku (ten činí téměř 55 procent) a na expanzi firmy. Loni se Rohlík poprvé od svého založení v roce 2014 podle něj i podle údajů, které firma prezentuje investorům, dostal do provozního zisku. Společnost už několik let nezveřejňuje účetní závěrku, tedy údaje o svém hospodaření, ve Sbírce listin. Veřejně v minulosti publikoval jen údaje o růstu tržeb.

Rozhovor: Vydání dluhopisů znamená, že v Rohlíku zůstanu minimálně další čtyři roky, říká jeho šéf Čupr. Firma připravuje expanzi do Maďarska

Loni měla firma podle předběžných neauditovaných čísel obrat 2,5 miliardy korun při provozním zisku EBITDA 25 milionů korun. Další zisk a dynamický růst obratu plánuje Rohlík i letos. "V tomto roce cílíme na hranici pěti miliard korun obratu a byl bych zklamaný, kdybychom na úrovni provozního zisku EBITDA nepřekonali 100 milionů korun," říká Čupr.

Dluhopisy spojené s Rohlíkem vydává formálně Čuprova společnost Rohlik.cz Finance. Pomocí získaného kapitálu chce doplatit své nedávné navýšení podílu ve firmě a ideálně získat dalších až 15 procent akcií podniku. Rohlík.cz spoluvlastní kromě Čupra také fondy Miton a Enern.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.