Zakladatel a hlavní akcionář největšího tuzemského e-shopu s potravinami Rohlík.cz Tomáš Čupr si hodlá půjčit od investorů přes tři čtvrtě miliardy korun. Emisi dluhopisů v předpokládané výši 777 milionů korun mu pomáhá zařizovat J&T Banka. Peníze hodlá použít na navýšení svého podílu v Rohlíku (ten činí téměř 55 procent) a na expanzi firmy. Loni se Rohlík poprvé od svého založení v roce 2014 podle něj i podle údajů, které firma prezentuje investorům, dostal do provozního zisku. Společnost už několik let nezveřejňuje účetní závěrku, tedy údaje o svém hospodaření, ve Sbírce listin. Veřejně v minulosti publikoval jen údaje o růstu tržeb.

Rozhovor: Vydání dluhopisů znamená, že v Rohlíku zůstanu minimálně další čtyři roky, říká jeho šéf Čupr. Firma připravuje expanzi do Maďarska

Loni měla firma podle předběžných neauditovaných čísel obrat 2,5 miliardy korun při provozním zisku EBITDA 25 milionů korun. Další zisk a dynamický růst obratu plánuje Rohlík i letos. "V tomto roce cílíme na hranici pěti miliard korun obratu a byl bych zklamaný, kdybychom na úrovni provozního zisku EBITDA nepřekonali 100 milionů korun," říká Čupr.

Dluhopisy spojené s Rohlíkem vydává formálně Čuprova společnost Rohlik.cz Finance. Pomocí získaného kapitálu chce doplatit své nedávné navýšení podílu ve firmě a ideálně získat dalších až 15 procent akcií podniku. Rohlík.cz spoluvlastní kromě Čupra také fondy Miton a Enern.

Zbývá vám ještě 40 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, čím chce Tomáš Čupr na dluhopis ručit a před čím varují analytici - na příkladu e-shopu Zoot.cz.
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se