Exhejtman Michal Hašek by se téměř po šesti letech mohl vrátit mezi špičky sociální demokracie. I když z vedení strany a z velké politiky odešel po takzvaném lánskému puči na podzim 2013, není vyloučeno, že by se mohl stát řadovým místopředsedou ČSSD. Sám Hašek HN potvrdil, že kandidaturu před sjezdem, který proběhne první víkend v březnu, zvažuje. "Rozhodnu se v příštích dnech. A první, kdo bude mé rozhodnutí znát, bude předseda strany Jan Hamáček," řekl Hašek.

I když se může zdát případná Haškova kandidatura jako překvapivá, situace se za poslední léta v ČSSD hodně změnila − v Haškův prospěch. Částečně k tomu přispěl on sám, částečně samotné dění ve straně.

Hašek se stáhl ze všech polických funkcí, ale zároveň se začal profilovat jako "odborný poradce". Spolupráci navázal především s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, ke kterému má blízko už delší dobu. Kromě jiného je spojuje blízký vztah k prezidentovi Miloši Zemanovi. Toman nabídl Haškovi místo externího poradce ve své legislativní radě a zároveň jej vyslal do Vinařského fondu, kde se stal místopředsedou rady.

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, proč platforma Zachraňme ČSSD zvedla Haškovi šance na získání postu místopředsedy strany, jaké vztahy má s předsedou Janem Hamáčkem a kdo Haška nominoval na místopředsedu.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se