Exhejtman Michal Hašek by se téměř po šesti letech mohl vrátit mezi špičky sociální demokracie. I když z vedení strany a z velké politiky odešel po takzvaném lánskému puči na podzim 2013, není vyloučeno, že by se mohl stát řadovým místopředsedou ČSSD. Sám Hašek HN potvrdil, že kandidaturu před sjezdem, který proběhne první víkend v březnu, zvažuje. "Rozhodnu se v příštích dnech. A první, kdo bude mé rozhodnutí znát, bude předseda strany Jan Hamáček," řekl Hašek.

I když se může zdát případná Haškova kandidatura jako překvapivá, situace se za poslední léta v ČSSD hodně změnila − v Haškův prospěch. Částečně k tomu přispěl on sám, částečně samotné dění ve straně.

Hašek se stáhl ze všech polických funkcí, ale zároveň se začal profilovat jako "odborný poradce". Spolupráci navázal především s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, ke kterému má blízko už delší dobu. Kromě jiného je spojuje blízký vztah k prezidentovi Miloši Zemanovi. Toman nabídl Haškovi místo externího poradce ve své legislativní radě a zároveň jej vyslal do Vinařského fondu, kde se stal místopředsedou rady.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.