Už téměř čtyři měsíce tráví Carlos Ghosn, bývalý šéf automobilové aliance Renault–Nissan–Mitsubishi, ve vazbě v Tokiu. Je podezřelý z rozsáhlých podvodů. Nyní se objevilo další, dosti pikantní podezření na zneužití firemních peněz, jež musí úřady prošetřit. Muž vládnoucí v alianci značnou mocí si prý na firemní náklady nechal uspořádat velkolepou svatbu, a také oslavu padesátin své druhé manželky, obojí na slavném zámku Versailles.

Ve francouzském tisku a na so­ciálních sítích se objevily fotografie ze svatební oslavy z roku 2016. Ta se uskutečnila ve stylu známého filmu Marie Antoinetta režisérky Sofie Coppolové.

Automobilka Renault poskytla zámku sponzorský dar, který měl být použit na renovaci někdejšího sídla francouzských králů. Celková výše poskytnutých peněz se vyšplhala na 2,3 milionu eur, v přepočtu na téměř 60 milionů korun.

50 tisíc

eur stála v roce 2016 svatba Carlose Ghosna. Jeden z nejvlivnějších lidí v automobilovém byznysu je podezřelý, že ji financoval z firemních peněz.

Výměnou za to automobilka mohla na zámku nebo v jeho zahradách pořádat různé firemní akce. Jenže nedávno v Renaultu zjistili, že zčásti byla ze sponzorského daru zřejmě financována i Ghosnova nákladná svatba, na které vystupovali lidé v dobových kostýmech a servírovaly se tam pochoutky tak, jak to zobrazuje film. Celkem se mělo jednat o 50 tisíc eur, tedy 1,3 milionu korun.

"Když pozvete lidi na party, tak řeknou, že možná přijdou. Když je pozvete do Versailles, přijdou určitě," řekl Ghosn před časem pro americký lifestylový časopis Town & Country.

Zbývá vám ještě 40 % článku

Co se dočtete dál

  • Dále se dočtete:
  • O pozadí Ghosnova zatčení v Japonsku.
  • Co dalšího se v jeho kauze prošetřuje.
  • Jaké má bývalý šéf Renaultu vyhlídky na propuštění na kauci.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se